štvrtok , 7 júla 2022
husk
Najnovšie správy
Hlavná stránka / Správy / VÁŽENÍ CHLMČANIA!

VÁŽENÍ CHLMČANIA!

VÁŽENÍ CHLMČANIA! 145678935 462845191414432 6676946960051042833 n

Vážení Chlmčania!

            Čoraz viac otázok prichádza vedeniu mesta na tému, ako si majú občania zabezpečiť antigénové testovanie, ak aj po ôsmom februári bude potrebné sa ním preukazovať napr. na pracovisku. Rád by som sa s Vami podelil o dostupné informáce.

V prvom rade je najdôležitejšou skutočnosťou, že mesto momentálne disponuje testami v počte niečo málo cez 1000 kusov, ktoré nám zostali z predošlých kôl testovania. Aj keď máme z okolitých obcí najvyšší počet disponibilných testov, ak sa otvoria brány škôl a škôlok, vieme pokryť iba ich nutné potreby. Od pondelka som denno denne v kontakte s kompetentnými orgánmi, ktoré nám bohužiaľ ani dnes nevedeli poskytnúť ďalšie relevantné informácie.

Vážený Chlmčania!

Zodpovedne viem prehlásiť, že ak Mesto dostane pokyny k ďalšiemu  testovaniu – sme pripravení na jeho vykonanie tak personálne, technicky, ako aj kvalifikačne. To, že vieme vyriešiť aj veľmi zložité situácie, sme už v predchádzajúcich dvoch kolách testovania dokázali. Testovať širokú verejnosť bez testov však ani pri najlepšej vôli nie je možné. Nezodpovedné, nepremyslené, populistické vyhlásenia môže dávať hocikto hocikedy hlavne, ak je schopný potom na druhý deň s rovnakým kľudom tvrdiť pred kamerami pravý opak svojich predošlých tvrdení. Takéto správanie som ani doteraz nepovažoval a ani odteraz nebudem považovať za prijateľné. Naše slovo a Vaša dôvera nás  zaväzujú. V týchto ťažkých časoch, aké momentálne prežívame, to musí byť ešte väčšmi platné pre všetkých, ktorí zastávajú verejnú funkciu.

Ing. Karol Pataky primátor mesta

Môže Vás to tiež zaujímať...

CHLMECKÉ NÁZORY – KIRÁLYHELMECI NÉZETEK

Like1 Dislike