utorok , 16 augusta 2022
husk
Najnovšie správy
Hlavná stránka / Správy / MESTSKÉ SPRÁVY – VÁROSI HÍREK

MESTSKÉ SPRÁVY – VÁROSI HÍREK

Vážení občania Kráľovského Chlmca!

            Prednedávnom sme v našom meste odhalili netypickú „exteriérovú sochu“. Je umiestnená pred budovou mestského úradu a do tohto červeného zásobníka v tvare srdca, ktorý vyhotovili učni zo Strednej odbornej školy v Kráľovskom Chlmci, sa budú zbierať plastové uzávery z fliaš. Budú základom pre podporu rôznych dobročinných akcií. Súčasne s otváracou slávnosťou sme odštartovali v našom meste novú iniciatívu, v rámci ktorej by sme chceli oceniť prácu takých miestnych jednotlivcov a skupín, ktorí sú ochotní vykonávať nezištne, mimo svojich povinností takú prácu pre našu obec alebo tu žijúcich občanov, ktorá prispela k zlepšeniu ich životnej úrovne. Ocenenie je symbolické. „Pre Chlmčanov“ – je dvojjazyčný diplom, ktorý nie je spojený s finančnou odmenou, ale dúfam, že pre budúcich držiteľov bude o to väčším morálnym ocenením. O jeho udelení bude vždy rozhodovať aktuálne vedenie mesta. Samozrejme, ako prvý získal ocenenie „Pre Chlmčanov“ kolektív Strednej odbornej školy v Kráľovskom Chlmci za zhotovenie zásobníka v tvare srdca. Úprimne im ďakujeme za nezištnú prácu!

Ing. Karol Pataky, primátor

 

Tisztelt Királyhelmeciek!

A napokban rendhagyó „köztéri szobrot“ avattunk városunkban. A Királyhelmeci Városi Hivatal épülete előtt elhelyezett, vörös, szív alakú tárolóba – melyet a Királyhelmeci Szakközépiskola készített – ezentúl a műanyag kupakokat gyűjtjük össze, melyekkel jótékonysági akciókat támogatunk majd. Az avatóünnepséggel egyidőben egy új kezdeményezést is útjára bocsátottunk városunkban, melynek keretében azokat a helyi egyéneket vagy közösségeket szeretnénk díjazni, akik önzetlenül, kötelességükön túl is tesznek valamit településünkért, illetve az itt élő emberek életminőségének a javításáért. Az elismerés szimbolikus. A Helmeciekért-díj egy kétnyelvű oklevél, mely anyagi jutalommal nem jár ugyan, ám bízom benne, hogy majdani tulajdonosainak annál nagyobb erkölcsi megbecsülést jelent. A díj odaítéléséről a város mindenkori vezetése dönt. Természetesen a Királyhelmeci Szakközépiskola közössége a szív alakú tároló elkészítéséért átvehette a Helmeciekért-díjat. Köszönet munkájukért!

Pataky Károly polgármester      

MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 1MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 2MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 9MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 10MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 11MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 13MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 19MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 21MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 23MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 24MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 25MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 26MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 27MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 29MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 31MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 35MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 36MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 38MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 39MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 42MESTSKÉ SPRÁVY - VÁROSI HÍREK 46

Môže Vás to tiež zaujímať...

ŠTRAJKOVÁ POHOTOVOSŤ – SZTRÁJKKÉSZÜLTSÉG

Like Dislike