Niektoré skupiny to mali na skok, iné o niečo ďalej, ale rekord vytvorili žiaci z Kráľovského Chlmca. Tí merali takmer 500–kilometrovú štreku vlakom, v ktorom strávili 8 hodín, a po zápase sa opäť vracali na východ republiky. Vďaka riaditeľskému voľnu však môžu dnešok celý prespať.

Keď prišla ponuka Slovana na účasť na zápase Európskej ligy proti anglickému súperovi, na základnej škole Lajosa Kossutha v Kráľovskom Chlmci neváhali. „Pre deti sa naskytla možnosť, ktorú už možno v živote mať nebudú. Väčšina z nich pôjde do Bratislavy prvýkrát. Záujem prejavilo 39 detí, napriek tomu, že cesta bude vyčerpávajúca,“ vyjadril sa pre šport24.sk učiteľ a koordinátor výjazdu Ladislav Király.

Deťom z Kráľovského Chlmca neprekážalo ani osem hodín vo vlaku smerom do Bratislavy.  NAPÍSALI O NÁS - RÓLUNK ÍRTÁK 0 2
Deťom z Kráľovského Chlmca neprekážalo ani osem hodín vo vlaku smerom do Bratislavy.
Zdroj: Šport24.sk

Školáci využili výhody slovenských železníc a nekonečnú cestu do Bratislavy mali zadarmo. Miestenky, mestskú dopravu a vreckové im hradili rodičia. „Sme z chudobného kraja, tak sme zbierali 10 eur na žiaka. Z vyzbieranej sumy sme si zaobstarali aj vlajku, s ktorou budeme fandiť na štadióne,“ doplnil Király. Pomyselný klobúk pred tou-

to skupinou sníma aj futbalový Slovan. „Chceme sa im, ale aj všetkým zo srdca poďakovať, že nám prišli fandiť. Veríme, že aj tento zápas podporí náš dlhoročný projekt Mladý slovanista a deti začnú v ešte väčšom počte navštevovať naše ligové zápasy,“ vyjadril sa projektový manažér Slovana Stanislav Kramarič.